pianino
Posted in Bez kategorii
2 października 2017

Gdzie jest kultura?

Co dziś nazwać możemy kulturą? Co dziś jest kulturą? Czy ludzie rozumieją kulturę? Czy ludzie są zdolni ją zrozumieć? Czy pop-kulturę możemy nazwać kulturą przez duże K? Czy to ludzie – tak zwany tłum – wybiera co jest warte uwagi, czy może jednak to krytycy nam to narzucają?

Pytania te pozostawię na razie bez odpowiedzi – bo sama jej nie znam. Zresztą – wydaje mi się, że w tak delikatnej i bardzo kruchej dziedzinie, jaką jest szeroko pojęta twórczość artystyczna – subiektywne zdanie będzie miało jednak pierwszeństwo. Ile ludzi – tyle gustów. Ile ludzi – tyle zdań. Każdemu z nas podoba się coś innego. Dla wykształconego muzyka – disco polo jest profanacją. Dla „ludu” już nie. Wykształcony malarz doceni nowoczesny abstrakcjonizm – który większość ludzi uzna za bazgroły. Sami macie swoje zdanie na tematy różnej twórczości, prawda?

Ja jestem muzykiem – więc pewnie to będzie moim głównym nurtem na blogu. Ale nie tylko o twórczości chciałabym pisać – bo nie samą twórczością człowiek żyje. Mam swoje życie – które toczy się w okół muzyki, ale to też codzienność, która zna każdy z nas, która „dzieje” się na co dzień.

Zapraszam na mojego bloga;)  Będzie o artystach, o kulturze, o twórczości, o codziennym życiu…