Irlandia
Posted in Bez kategorii
22 sierpnia 2015

Muzyka irlandzka

IrlandiaJestem skrzypaczką. Gram w zespole, który na co dzień wykonuje muzykę irlandzką i szkocką. Poza tym – śpiewam w chórze – nie zawodowym, ale na bardzo wysokim poziomie.

Jak ludzie odbierają folk irlandzki? Bardzo pozytywnie. Nie jest to popowe, ale nawet jeśli ktoś nie lubi nowości – można jej posłuchać, bo wpada w ucho już od pierwszych dźwięków. Jest gro ludzi, którzy wręcz uwielbiają takie klimaty – ale to pewnie kwestia gustu i upodobań – czyli jak w każdej sztuce;)

Mamy takiego jednego znajomego, którego poznaliśmy właśnie przy okazji koncertu. Zaprzyjaźnił się z nami do tego stopnia, że jest prawie na każdym naszym występie (można by napisać – nasz osobisty fan;) Jak się okazało podczas pierwszej luźnej rozmowy, pracuje w branży budowlanej – w tej firmie. Bardzo nam pomógł w doborze odpowiednich materiałów przy okazji budowy naszego domu – za co jesteśmy ja i mój mąż – wdzięczni bardzo. Warto mieć obok siebie kogoś – kto zna się na tych zagadnieniach… a poznaliśmy się właśnie dzięki muzyce;) Nigdy nie wiadomo – kogo i w jakich okolicznościach los nam postawi na naszej drodze, warto więc mieć otwarty umysł!